Scena polska, Newsy, Turnieje, Mistrzostwa Polski Seniorzy

Mistrzostwa Polski na półmetku!

Mistrzostwa Polski na półmetku!

W miniony weekend rozegrana została druga runda Mistrzostw Polski Open/Women. W nadchodzącym, do walki staną drużyny mixed. W nowej post-covidowej formule z podziałem na grupy oraz rundy (więcej możecie poczytać tutaj), jesteśmy w połowie rozgrywek.

Open/Women: Wrocław ma moc!

Drużyny pierwszej, a więc najsilniejszej grupy w kategorii Open i Women w ostatnią sobotę rozgrywały swoje mecze na warszawskim Targówku. W rozstrzygnięciu ostatnich spotkań dywizji męskiej przeszkodziła jednak pogoda.

The Bridge Wrocław – mistrzowie Polski z roku 2019 – w pierwszym starciu pewnie i stosunkowo łatwo pokonali warszawską Mojrę. Wrocławianie weszli w mecz skoncentrowani i zdeterminowani, co szybko przełożyło się na wysokie prowadzenie. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 12:5 co było nie lada zaskoczeniem. Mojra Warszawa to bowiem jedna z czołowych polskich ekip, będąca na arenie od wielu lat, zdobywająca wieloktornie tytuł Mistrzów Polski. Mecz jednak nie układał się pomyśli stołecznych zawodników, a konsekwentne realizowanie taktyki i mała liczba niewymuszonych błędów The Bridge zmusiła Mojrę do kapitulacji, z ostatecznym wynikiem 15:8 dla tych pierwszych. Wrocławianie chwilę później triumfowali po raz kolejny przeciwko AKS Zły Kosmodysk, oddając rywalom tylko dwa punkty.

Kolejne dobre dwa mecze rozegrało również Uprising. Drużyna pod wodzą Dominika Dobranowskiego najpierw wygrała z AKS ZŁY Kosmodysk 15:3, a w starciu z Mojrą, pokazując solidne ultimate triumfowała 15:9. Po dwóch kolejkach Uprising to główny pretendent do pozbawienia tytułu ultimejtowców z Wrocławia. Warto wspomnieć, że obie drużyny konfrontowały się na pierwszej kolejce na której jednym punktem lepsi byli zawodnicy The Bridge. Ostatnie mecze w kategorii Open zostały odwołane z powodu gwałtownej burzy, która rozpętała się nad boiskami przy ulicy Kołowej. Dwa dni później, we wtorek Mojra Warszawa wygrała z Kosmodyskiem 15:6 i utrzymała miejsce w grupie A.

Flowers Wrocław z kompletem zwycięstw!

Wrocławiankom w końcu udało się pokonać największe rywalki – drużynę Troubles Warszawa. Przypomnijmy, że na pierwszej kolejce we Wrocławiu, lepsze o jeden punkt były “Kłopotki”. Tym razem jednak Flowers swoją pewną grą w ataku oraz niezwykłą determinacją w obronie, zdominowały warszawianki. Mecz był niezwykle zmienny. Na falę, pierwsze wskoczyły „Kwiatki” wypracowując przewagę 5:2. Zimny prysznic ocucił jednak stołeczną drużynę, która szybko odrobiła straty i wyrównała wynik spotkania na 5:5. Wynik oscylował w rejonach remisu, aż do stanu 10:10. Końcówka spotkania należała do wrocławianek, które generowały mniej strat i łatwiej dowoziły punkty. W międzyczasie mecz został przerwany z powodu fatalnej aury. Ostatecznie Flowers Wrocław wygrały 15:11 i potwierdziły, że w tym roku chcą zmienić bieg wydarzeń na żeńskiej scenie. Od kilku lat Troubles triumfują na Mistrzostwach Polski wygrywając w finale właśnie z Flowers.

Ostatnie miejsce w pierwszej grupie zajęły Sarny Północny które poniosły trzy porażki. Drużyna ma jednak przed sobą jeszcze fazę barażową w której zmierzą się ze zwyciężczyniami grupy B. Miejsce, oraz szansę na walkę o medale zachowały zawodniczki Lost’n’Found, również z Warszawy.

Uprising II i UltiSzmulki Szczecin powalczą w barażach.

W męskiej grupie B najlepsi okazali się zawodnicy Uprising II, którzy wygrali oba spotkania przeciwko Dysko Polot Legionowo oraz Pan Pyton Warszawa. Dobry wynik daje drugiej drużynie Uprising możliwość walki w barażu i szansę na finałową, medalową rundę. Jeżeli uda im się wygrać to w finale będziemy oglądać zmagania dwóch składów Uprising. Ich rywalami będzie AKS ZŁY Kosmodysk z Warszawy.

Dokładnie taką samą sytuację mają UltiSzmulki ze Szczecina. Na pierwszej rundzie szczecinianki musiały uznać wyższość wszystkich rywalek co skutkowało spadkiem do grupy B. W miniony weekend udownodniły jednak, że ich miejsce to z pewnością nie grupa B. Gładko wygrane oba spotkania oznaczają również walkę w barażach. W decydującej konfrontacji zmierzą się ze wcześniej wspomnianymi Sarnami Północy.

UltiSzmulki po zwycięstwie w grupie B

Trzecia finałowa kolejka jest zaplanowana po okresie wakacyjnym, ze wstępną datą 11 września.

W sobotę rozpoczynamy drugą rundę Mistrzostw Polski Mixed.

W nadchodzącą sobotę rozpoczyna się druga runda rywalizacji w kategorii mixed. 24 zespoły podzielone na 6 grup powalczą o awans i możliwość walki o medale.  W najlepszej grupie ( Grupa A ) główny faworyt do złotego medalu – Flow Wrocław – do tej pory nie odniósł żadnej porażki, oddając jedynie 14 punktów w 3 meczach. Wrocławianie są bardzo zdeterminowani do obronienia tytułu i na tą chwilę ciężko wskazać dla nich realne zagrożenie. Nadchodzący weekend pokaże jednak czy forma Flow jest stabilna oraz czy ich rywale znaleźli sposób na postawienie twardszych warunków. Wszystkie drużyny rozegrają grupowe mecze, każdy z każdym. Najgorsze z ekip spadają grupę niżej, a drużyny z najlepszym bilansem uzyskają awans. Ostatnia drużyna w grupie A rozegra mecz barażowy z najelpszą drużyną z Grupy B o szansę walki w finale.

Poniżej prezentujemy podział na grupy oraz awanse i spadki po pierwszej kolejce Mistrzostw Polski Mixed. 

Written by in / 589 Views

Brak komentarzy

Włącz się do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *