Scena polska, Newsy, Mistrzostwa Polski Seniorzy

Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021: Trwa złota passa Flow

Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021: Trwa złota passa Flow

Sportowy sezon 2021 na polskiej scenie ultimate można uznać za zakończony. W minioną niedzielę w Brzegu opolskim cztery najlepsze drużyny ultimate frisbee w kategorii mieszanej walczyły o tytuł mistrzowski. Zawodnicy Flow Ultimate Wrocław po raz trzeci z rzędu wygrali Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021, przez cały sezon prezentując solidną i równą formę.

Półfinały

O godzinie 11:00 na boiskach Stadionu Miejskiego w Brzegu rozpoczęły się zmagania półfinałowe. Pogoda, warunki oraz organizacja przygotowana przez wrocławskie Stowarzyszenie Rozwoju Ultimate – Duch Gry, Aglomerację Wrocławską oraz Urząd miasta Brzeg zapowiadały wyjątkowe wydarzenie.

Flow Ultimate Wrocław – KS KWR Knury Ultimate 15:10

W pierwszej połowie obie ekipy zanotowały sporo niewymuszonych błędów. Choć od początku mecz stał na bardzo intensywnym i atletycznym poziomie to nie za dobrze funkcjonowały akcje ofensywne. W drugiej połowie Flow poprawiło swoją skuteczność w ataku. Pomimo kontuzji czołowej zawodniczki wrocławskiej drużyny – Zuzanny Brzezińskiej – potrafili cierpliwie konstruować akcje i czekać na stu procentowe oferty. Przez większość spotkania mecz był wyrównany i przepełniony wspaniałymi akcjami z obu stron. Pod koniec w szeregi Knurów wdarło się parę kluczowych błędów, które Flow skrupulatnie wykorzystało odskakując i kończąc spotkanie wynikiem 15:10.

Po meczu udało nam się podpytać zawodników KWR co było przyczyną porażki.

Mecz półfinałowy możecie obejrzeć klikając w ten link.

Mjah Dysku Wraszawa – Zawierucha Warszawa 15:9

Bitwa półfinałowa pomiędzy dwoma warszawskimi drużynami zaczęła się lepiej dla zawodników Zawieruchy. Dwu punktowe prowadzenie zostało jednak szybko odrobione. Od stanu 3:3 już do końca spotkania to właśnie “Ludzie pustyni” prowadzili i kontrolowali rozgrywkę. W składzie ZWR widać było chęci i determinacje jednak nie pomogło to w zakończeniu spotkania na swoją korzyść. Mjah grało bardzo równo, całym składem drugi raz z rzędu zapewniając sobie miejsce w finale. Pozostawało pytanie czy stołeczna drużyna wyciągnęła wnioski po porażce w finale z 2019.

Jak mecz ten ocenili zawodnicy Zawieruchy Warszawa? Udało się porozmawiać z Agatą Gryszczuk i Krzyśkiem Zającem:

Długi rajd i … medal! Brązowe Knury.

W walce o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Kamieńca Wrocławskiego. Mecz stał na wysokim poziomie pomimo porażek obu drużyn w meczach półfinałowych. Przy stanie 5:4 dla ZWR, Knurom udało się wskoczyć na dobre tory, zdobyć punkt, a później wygenerować dwa przełamania. Zawierucha wróciła w drugiej połowie odrabiając straty do stanu 11:11. KWR miało więcej sił w końcówce i ich mocna obrona ponownie dała prowadzenie i upragnione zwycięstwo z ostatecznym wynikiem 15:13 . Drużyna z Kamieńca Wrocławskiego zdobyła brązowy medal zaczynając sezon od dziesiątej pozycji po drodze wygrywając dwie rundy grupowe. Bohaterem meczu niewątpliwie był Krzysztof Wątroba, który wielokrotnie ratował drużynę z opresji oraz popisywał się fenomenalnymi zagraniami w powietrzu. Zobaczcie co powiedział po spotkaniu:

Cały mecz możecie obejrzeć poniżej:

Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021 - KWR Knury
KS KWR Knury Ultimate – brązowi medaliści

Flow Wrocław ponownie bezkonkurencyjne!

Przez cały sezon Flow Wrocław nie przegrało ani jednego spotkania. Mowa tu o wszystkich wydarzeniach na których wrocławianie się pojawili. W niedzielę dołożyli kolejny złoty krążek, wygrywając trzeci raz z rzędu. Praktycznie od początku finału Flow narzuciło swój styl gry konsekwentnie budując przewagę nad Mjah Warszawa. W miarę upływu czasu wrocławianie dokładali kolejne przełamania grając widowiskowo w obronie i bardzo pewnie w ataku. W drugiej połowie Mjah próbowało jeszcze nawiązać walkę strasząc powrotem. Przewaga Flow była jednak zbyt duża i długi huck Daniela Błacha do Bartłomieja Specjała zakończył finał wynikiem 13:10 na korzyść drużyny z Wrocławia. W meczu nie zabrakło fenomenalnych akcji z obu stron. Szczególne zaangażowanie widać było w obronie, gdzie obie drużyny generowały sporo strat fenomenalnymi layoutami D. Pomimo wysokiego poziomu atletyczności pod kątem Spirit of the Game ten mecz mógł wyglądać lepiej. Przeciwnicy ocenili się na 8 co jest poniżej średniej.

Flow Wrocław
Mjah Dysku Warszawa

Jak ocenili to spotkanie zawodnicy obu drużyn?

Najlepszym zawodnikiem finału został Maciej Pająk (Flow Wrocław). Wśród Pań ten zaszczytny tytuł przypadł Katarzynie Podporze z Mjah Warszawa.

Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021 - Katarzyna Podpora WMVP
Katarzyna Podpora (Mjah Warszawa)
Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021 - Maciej Pająk MVP
Maciej Pająk (Flow Wrocław)

Klasyfikacja końcowa.

Po trzech rundach i wielkim finale klasyfikacja klubowa prezentuje się następująco:

Nagrodę Spirit of the Game za Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021 otrzymała drużyna 2obvious z Bielska Białej z wynikiem 11,14 pkt.

Na sam koniec zapytaliśmy prezesa Polskiego Stowarszyszenia Graczy Ultimate – Michała Dula – jak ocenia powrót do gry, sezon rozegrany w nowym formacie oraz to, że na EUCFy jadą aż 4 drużyny z Polski:

Mistrzostwa Polski ultimate frisbee mixed 2021 – Wyniki konkursu typowania!

Dziękujemy za wszystkie Wasze propozycje w naszym konkursie typowania!

Choć nie udało się nikomu dokładnie wytypować wyników to najbliżej był Paweł Wiejski, która poprawnie wytypował mecz ZWR-Mjah oraz kolejność miejsc. W przypadku meczu Flow-KWR pomylił się tylko o dwa punkty. Paweł do Ciebie wędruje nagroda niespodzianka i wielkie brawa!

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zespołom partycypującym w tegorocznych rozgrywkach. Spore emocje jeszcze przed nami ponieważ od czwartku w Brugii rozpoczną się finały Klubowych Mistrzostw Europy na których będziemy mogli oglądać aż cztery zespoły z Polski. Relacje z tego eventu z pewnością znajdziecie na naszym instagramie. Planujemy również sesje live z zawodnikami, a więc zachęcamy do bacznej obserwacji. Do usłyszenia!

Written by in / 722 Views

Brak komentarzy

Włącz się do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *