Scena polska, Scena międzynarodowa, Newsy, Reprezentacja

Dwie kadry Polski na Mistrzostwach Europy Masters!

Dwie kadry Polski na Mistrzostwach Europy Masters!

Kiedy większość graczy wrzuciła już korki do szafy, a powoli wyciąga halówki i przymierza się do indooru, nasi najstarsi zawodnicy mają jeszcze przed sobą nie lada wyzwanie. Już jutro ruszają Mistrzostwa Europy Masters, które odbędą się w Madrycie. Przed nami jeszcze chwilę emocji, które miejmy nadzieje dostarczą nam nasze dwie kadry: Men i Mixed.

Kadra męska

Do Madrytu pojechało 16 reprezentantów męskiej kadry Polski, a pierwszy ich mecz będziemy mogli śledzić już w czwartek o godzinie 14:50. Wtedy to Polacy zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą gospodarze turnieju. Z Hiszpanami nasi zawodnicy zagrają o 18:30 tego samego dnia i będzie te ostatni mecz fazy grupowej.

Są mocni!

Wśród naszych kadrowiczów jest kilka bardzo dobrych zawodników, którzy na co dzień grają w silnych seniorskich drużynach. Warto tu choćby wspomnieć o zgranych ze sobą graczach z Wrocławia: Michał Dul, Tomasz Zatoń, Michał Muszyński, Dariusz Urbanik i Adrian Dziubek to reprezentanci klubowych Mistrzów Polski drużyny The Bridge. Uzupełniać ich będą Adam Tomczyk, Luke Tobiasiewicz i Mikołaj Całka – doświadczeni handlerzy naszej kadry. Nie można też pominąć ikony i ojca polskiego ultimate – Geoffa Schwartza, który również dołączył do drużyny.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze spotkania naszych reprezentantów i gorąco liczymy na ich dobry występ. Choć to pierwszy taki projekt to kadrowicze nie pierwszy raz grają na tak dużej imprezie głodni sukcesu.

Pełny skład oraz planowane spotkania naszych miotaczy dysków znajdziecie klikając tutaj.

Kadra mixed

To będzie drugi występ naszych mixtów na dużej imprezie w tym roku. W maju mixtowa kadra masters wzięła udział w Plażowych Mistrzostwach Europy w Portimao. Drużyna kontynuuje swój projekt i tym razem będziemy mogli zobaczyć ich zmagania na trawie. W składzie zabraknie jednak trenera z Portimao – Andrzeja Daleszczyka, Michała Kozłowskiego oraz Michała Rogińskiego którzy na tych zawodach zagrają w naszej męskiej kadrze.

Mixed Masters w Portimao

Polska znalazła się w grupie N z Portugalią, Hiszpanią i Szwecją. Przed naszymi ciężka przeprawa. Szwecja od wielu lat plasuje się w topie zarówno na turniejach narodowych jak i klubowych. Hiszpanie zagrają u siebie, a Portugalia od zawsze gra walecznie i z roku na rok rozwija swoją scenę. Emocje jednak będą, a my mocno trzymamy kciuki za naszych “kompanów z Portimao”

Biało-czerwoni zagrają swój pierwszy mecz w piątek o godzinie 9:15 ze Szwecją. Później o godzinie 12:55 podejmą Hiszpanię, a na końcu o 16:35 Portugalię.

Linki do streamów i relacji live.

Wszystkie wyniki oraz rozpiskę możecie znaleźć klikając w ten link.

Ponadto na turnieju będą live streamy z meczy na platformie fanseat.com, a pełny harmonogram transmitowanych spotkań dostępny jest pod tym linkiem.

Nam nie pozostaje już nic innego jak mocny doping i trzymanie kciuków! DO BOJU POLSKA!

Written by in / 1464 Views

Brak komentarzy

Włącz się do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *