Scena polska, Newsy

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate: Znamy skład nowego zarządu!

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate: Znamy skład nowego zarządu!

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate ma nowy zarząd! W sobotę w Warszawie odbyło się ponad dwugodzinne walne wyborcze zebranie członków. Organ odpowiedzialny za m.in. kadry narodowe, mistrzostwa Polski czy rozwój ultimate w Polsce dokonał wielu ciekawych zmian.

Zmiana po prawie dziesięciu latach

Nowym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate została Ewa Bańbuła-Dyda. Funkcję te objęła po prawie dziesięcioletniej kadencji Michała Dula. Były prezes nadal jednak pozostaje aktywnym członkiem stowarzyszenia. Za jego kadencji w Polsce odbyło się wiele dużych imprez jak choćby The World Games 2017, Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów czy finały Klubowych Mistrzostw Europy. Krótkie podsumowanie kadencji Michała możecie znaleźć w naszych ostatnich UltiGadkach vol.2 “Sezon 2021”. Rozmowa na temat wyborów rozpoczyna się od 1:16:10

Nowy prezes

Wszystkich pasjonatów ultimate frisbee zastanawia jak będzie wyglądać prezesura Ewy Bańbuły-Dydy. Na czym skupi się w pierwszych miesiącach, a co będzie rozwijane w strategii długoterminowej. Ewa jest doświadczoną nie tylko zawodniczką ale również działaczką na polskiej scenie. To ona zakładała stowarzyszenie na samym początku i czynnie partycypowała w życiu PSGU na przestrzeni nastu lat. Jest również aktywna na scenie międzynarodowej. Posiada sporo ważnych kontaktów i udziela się w różnego rodzaju inicjatywach jak choćby w programie Train the Trainer z ramienia Europejskiej Federacji Ultimate. Interesujący jest również fakt, że prezesem została kobieta co z pewnością przełoży się na inne podejście czy spojrzenie na problemy/sprawy związane z polską sceną.

Pozostali członkowie zarządu

Rotacje i świeżość zagościły również w pozostałych strukturach zarządu. Skład wiceprezesów będzie składał się z czterech osób. Są to: Krzysztof Zając, Mateusz Dyda, Konstanty Święcicki i Michał Hermanowicz.

Męski skład wiceprezesów to w większości zawodnicy i działacze z Warszawy. Krzysztof i Konstanty grają w tej samej drużynie – Zawierucha Warszawa. Są także reprezentantami kraju w męskiej kadrze plażowej. Mateusz Dyda (mąż Ewy) to trener i założyciel Sky This Ultimate – szkółki dla młodych adeptów ultimate w Warszawie. Ponadto doświadczony zawodnik i propagator naszej dyscypliny. Michał Hermanowicz (alias Maurycy Szpak) to wszystkim znany zawodnik i coach związany między innymi z Czarną Kompanią. Ma również na koncie organizację turniejów oraz redagowanie na język polski, amerykańskich książek i materiałów edukacyjnych związanych z ultimate frisbee.

Nowym dyrektorem finansowym Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate został Adam Tomczyk – trener i zawodnik RJP Warszawa oraz człowiek związany z ultimate w Polsce praktycznie od narodzin tego sportu.

Z pełnienia fukncji formalnych w stowarzyszeniu zrezygnowali Piotr Latoszewski i Maciej Grabowski.

Nowi członkowie stowarzyszenia

Do składu członków dołączyli: Agata Kaufman, Konstanty Święcicki, Krzysztof Zając, Dagny Gorostiza, Maciej Pająk, Grażyna Chlebicka, Paweł Pakulski. Z regularnych członków na walnym obecni byli: Bartłomiej Specjał, Jakub Wróbel, Ewa Bańbuła-Dyda, Michał Hermanowicz, Adam Tomczyk, Michał Dul i Michał Muszyński. Prawo wyborcze miało więc trzynaście osób.

W komisji rewizyjnej na kolejny rok zasiedli: Jakub Wróbel, Dagny Gorostiza i Michał Muszyński.

Przypomnijmy, że Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate zostało zarejestrowane w październiku 2006 r. Od 2010 PSGU jest członkiem Światowej Federacji Latających Dysków (WFDF).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy nowemu zarządowi. Życzymy owocnych spotkań i wielu ciekawych projektów.

Written by in / 844 Views

Brak komentarzy

Włącz się do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *