Scena polska, Newsy

Rusza Warszawska Liga Ultimate*. Kategoria Open.

Rusza Warszawska Liga Ultimate*. Kategoria Open.

37 drużyn z 10 miast. 470 zawodników. 45 godzin rozrywek. 233 spotkania. Takimi liczbami może pochwalić się najnowsza edycja Warszawskiej Ligi Ultimate*. WLU już od dobrych kilku lat wiedzie prym wśród rodzimych rozgrywek tego typu i wciąż się rozwija przyciągając coraz to nowe drużyny. Przyjrzyjmy się systemowi ligi i drużynom z kategorii Open, które rozpoczną zmagania już w najbliższą niedzielę.

Zawodnicy ligi spotkają się 7 razy w sezonie zasadniczym i wyłonią najlepsze 4 drużyny, w każdej z 3 kategorii (Women, Open, Mixed). System rozgrywek to klasyczne “każdy z każdym”. Wielki finał zaplanowano na 10 lutego. Pierwsza i druga drużyna sezonu zasadniczego zagrają o złoto, trzecia z czwartą o brąz.

Oto szczegółowy kalendarz WLU* 2017/18:

OPEN

Kategoria Open rozegra pierwsze mecze już w najbliższą niedzielę 5.11 w balonie na Koncertowej 4 w Warszawie. Mecze pierwszej kolejki potrwają od 15.00 do 20.25.

Zgłoszone drużyny:

Blue Brothers Ultimate Frisbee Toruń
Get Schwifty
Żubry
Dysko Polot – Legionowo
Przemek Saleta
JR – Ultimate Frisbee Team
Meowing Cheetahs
Frisbnik (Ultimate Frisbee Rybnik)
BC Kosmodysk
RJP
Ultimatum – Gdańsk

Pierwszą potyczką kolejki bedzie mecz Ultimatum z Meowing Cheetahs | Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA

W stawce jest 11 drużyn, z których większość jest znana wszystkim śledzącym krajowe rozgrywki. BC Kosmodysk, RJP, Żubry (czyli słabo zamaskowane 4hands), Frisbnik z Rybnika i Ultimatum z Gdańska będą próbowali bazować na swoim zgraniu.

JR i Przemek Saleta to zespoły, które tradycyjnie zbierają w zimę zawodników różnych warszawskich drużyn i ich ziomeczków z tak zwanej innej beczki, by wesoło porywalizować z najlepszymi w Polsce. Drużyna JR święciła już nawet w WLU sukcesy, kiedy zameldowała się dwa lata temu w finale. Na pewno trzeba na nich uważać, szczególnie, że po mieście chodzą słuchy o kolejnych spektakularnych wzmocnieniach.

Dalej mamy drużyny-zagadki, czyli Get Schwifty z Warszawy, Blue Brothers z Torunia i Meowing Cheetahs. O dwóch pierwszych wiemy, że to debiutanci, a o ostatnich, że to drużyna niewysokich, ale szybkich graczy z Warszawy i Łodzi, którzy planują przebojem zdobyć ligę i pokazać zupełnie nowy styl gry. Stawkę uzupełnia Dysko Polot z Legionowa, którzy w zeszłym roku zaliczyli debiut w rozgrywkach.

Mecze pierwszej kolejki warte zobaczenia:

15:30 Żubry – BC Kosmodysk (finaliści z zeszłego roku)

16:00 JR- Meowing Cheetahs (niewiadome z wielkim potencjałem)

18:00 BC Kosmodysk – Meowing Cheetahs

19:30 Żubry – Ultimatum Gdańsk (zawsze groźny Gdańsk przeciwko mocno odświeżonemu składowi 4hands)

20:00 BC Kosmodysk – JR (od tego ostatniego meczu kolejki może dużo zależeć)

 

Zapraszamy wszystkich kibiców pod balon na Koncertową 4. Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy.

Written by in / 1345 Views

2 komentarze

 • Przemek Saleta 3 listopada 2017 at 16:15

  PRZEMEK SALETA LEJE KAŻDEGO!

  Reply
 • WLU* 2017/18. W niedzielę startuje kategoria Mixed 9 listopada 2017 at 00:02

  […] się 7 razy w sezonie zasadniczym i wyłonią najlepsze 4 drużyny, w każdej z 3 kategorii (Women, Open, Mixed). System rozgrywek to klasyczne „każdy z każdym”. Wielki finał zaplanowano na 10 […]

  Reply
 • Włącz się do dyskusji!

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *