Zespół

Nasz zespół to doświadczeni zawodnicy, wielokrotni reprezentanci kraju i aktywiści propagujący Ultimate Frisbee na wielu płaszczyznach. Na UltiZone będziemy promować latający dysk, jako najlepszy sposób na aktywne spędzanie czasu, ale też Ultimate, jako sport prawdziwy sport, który niedługo dołączy do grona sportów olimpijskich. Naszą misją jest tworzenie treści, które zainteresują znawców dyscypliny. Nie zapominamy jednak o laikach, dla których sport zespołowy z użyciem frisbee to nowość. Znajdziecie tu informacje jak rozpocząć przygodę z dyskiem, chociażby z pomocą Słowniczka pojęć i Mapy Drużyn.

Poznajcie nas!

Łukasz Dobranowski

Rok ur. 1989
Miejsce zamieszkania – Kamieniec Wrocławski
Gra w Ultimate od kwietnia 2012

Łukasz Dobranowski pełni funkcję prezesa oraz kapitana Klubu Sportowego KWR Knury, jest także zawodnikiem Klubu Sportowego AZS AWF Girls Stay Home. Przed rozpoczęciem kariery w Ultimate grał 11 lat w tenisa ziemnego w KKT Wrocław.

Przygodę z Ultimate rozpoczął w 2012 roku dołączajac do wrocławskiej drużyny Flow Wratislavia. W 2015 roku założył Klub Sportowy KWR Knury, w którym zamuje się fromalnościami, przygotowaniem taktycznym i mentalnym zawodników. Łukasz kilkukrotnie już stawał na podium Mistrzostw Polski, brał udział w turniejach mistrzowskich oraz reprezentantował Polskę na klubowej arenie międzynarodowej.

Pod koniec 2015 roku zakończył studia na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym, broniąc tytuł magistra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Był reprezentantem Polski na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich (The World Games 2017 Wrocław). Jest również trenerem i organizatorem szkoleń ultimate z ramienia 4skills Ultimate.


Andrzej Holnicki

Rok ur. 1990
Miejsce zamieszkania – Warszawa
Gra w Ultimate od – wrzesień 2011

Andrzej jest zawodnikiem i współzałożycielem Zawieruchy Warszawa. Na scenie open reprezentuje warszawskie kluby Mojra lub Discover. Ma za sobą również 2 sezony gry na podwórku czeskim z 3SB z Budziejowic i FUJ z Pragi. Od małego związany ze sportem (judo w AZS AWF Warszawa i piłka nożna w RKS Marymont Warszawa).
Zawodowo zajmuje się marketingiem i rozwija swoje przedsiębiorstwa. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.
Andrzej jest wielokrotnym reprezentantem Polski i ma na swoim koncie ponad 120 rozegranych turniejów ultimate. Jest również trenerem i organizatorem szkoleń ultimate z ramienia 4skills Ultimate.


Maciej Grabowski

Maciej Grabowski

Rok ur. 1990
Miejsce zamieszkania – Warszawa
Gra w Ultimate od listopada 2008

Maciek Grabowski jest zawodnikiem oraz współzałożycielem KS Mojra Warszawa, która od 2013 jest jego macierzystą drużyną – wcześniej Grandmaster Flash (2008-2013). W Mojrze zajmuje się także przygotowaniem motorycznym zawodników. Przed rozpoczęciem kariery w Ultimate grał w piłkę ręczną w UKS Kontra oraz KS Warszawianka (2001-2008) na pozycji lewoskrzydłowego.

Maciek jest wielokrotnym reprezentantem Polski na turniejach mistrzowskich oraz medalistą Mistrzostw Polski zarówno w kategorii open jak i mixed. Łącznie ma na swoim koncie około 100 rozegranych turniejów, z których około połowa miała miejsce za granicą.

W 2015 roku rozpoczął projekt o nazwie 22PEAK, którego głównym celem stało się zwiększanie świadomości zawodników na temat przygotowania motorycznego, w tym prewencji urazów. Oprócz pracy z zawodnikami Ultimate, zajmuje się przygotowaniem motorycznym zawodowo, a jego wiedza jest poparta szkoleniami oraz edukacją, która jest dla niego pasją.

W 2017 roku zdobył tytuł magistra inżyniera architekta na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
Maciek był reprezentantem Polski na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich (The World Games 2017 Wrocław). Jest również trenerem i organizatorem szkoleń ultimate z ramienia 4skills Ultimate.


Filip Dobranowski

Rok ur. 1991
Miejsce zamieszkania – Kamieniec Wrocławski / Wrocław
Gra w Ultimate od kwietnia 2012

Filip Dobranowski jest jest zwodnikiem, trenerem i menadżerem Klubu Sportowego KWR Knury oraz zawodnikiem Klubu Sportowego AZS AWF Girls Stay Home. Od dziecka związany ze sportem drużynowym i indywidualnym.

Przygodę z Ultimate rozpoczął w roku 2012, w szeregach wrocławskiej drużyny AZS AWF Flow Wrocław i od tej pory sumiennie, starannie i z pełną pasją pogłębia wiedzę, doświadczenie oraz tajniki tego sportu.

W 2016 roku zostal wyróżniony nagrodą dla najlepszego zadownika sezonu. Kilkukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. Brał udział w turniejach mistrzowskich (Mistrzostwa Europy i Świata) oraz zdobyl wiele nagród MVP na ogólnopolskich turniejach. Reprezentuje Polske na klubowej arenie międzynarodowej.

W 2017 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalizacji „Menadżer Sportu”. Zawodowo zajmuje się animacją sportu i organizacją imprez sportowo-rekreacyjnych.

Filip był reprezentantem Polski na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich (The World Games 2017 Wrocław). Jest również trenerem i organizatorem szkoleń ultimate z ramienia 4skills Ultimate.


UltiZone.pl szuka redaktora 

Fascynuje Cię ultimate frisbee? Jeździsz na turnieje i śledzisz lokalną scenę? Masz lekkie pióro i sprawnie posługujesz się językiem polskim? Umiesz pracować w zespole?

Jeśli odpowiadasz na powyższe pytania TAK, to najprawdopodobniej mamy ofertę dla Ciebie! ?

? Nasza redakcja potrzebuje wzmocnień na nowy sezon. Nie musisz być od razu MVP, wystarczy, że poznasz kulturę naszego zespołu, wpiszesz się w nasz tryb pracy i regularnie napiszesz dla nas tekst.

? Co oferujemy?
– elastyczna praca w dowolnym wymiarze w dynamicznie rozwijającym się portalu o ultimate frisbee
– ty decydujesz kiedy i o czym piszesz
– możliwość udziału w rozwoju portalu, nie tylko w kwestii pisania tekstów (redagowanie profilu na facebooku i instagramie, praca nad strategią rozwoju, wdrażanie nowych funkcji…)
– zdobycie doświadczenia w tworzeniu od zera portalu internetowego
– w przyszłości, kiedy utizone.pl będzie już profesjonalnym portalem pełną gębą, powstanie płatne stanowisko redaktora naczelnego. Warto żebyś dołączył do nas już teraz jeśli z dziennikarstwem i frisbee łączysz swoją przyszłość zawodową*

 Czego wymagamy?
– pasji do ultimate
– sprawnego pióra
– nienagannej polszczyzny
– samodzielności
– kreatywności
– dbania o wizualny aspekt wpisów
– znajomości działania social media
– mile widziana też znajomość WordPressa, SEO i 80 metrowy forehand (jeśli nie znasz to nie szkodzi – wszystkiego nauczymy;)

? Zainteresowany? Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas w wiadomości prywatnej albo wyślij maila na ultizonepl@gmail.com

Dołącz do nas i rozwijaj z nami ultimate w Polsce i siebie!

*Na ten moment stanowisko redaktora jest niepłatne. Portal tworzymy własnym nakładem sił dla zajawki i rozwoju sceny. W niedalekiej przyszłości chcemy to zmienić. Od Ciebie także zależy, czy nam się to uda!