Wywiady, Video, Scena międzynarodowa, Newsy, Reprezentacja, EYUC 2019

EYUC 2019 dzień 6: końcowa faza turnieju [VIDEO]

EYUC 2019 dzień 6: końcowa faza turnieju [VIDEO]

Czwartek przyniósł zgodnie z oczekiwaniami dużo emocji. Oczy mogły nacieszyć się meczami o dużą stawkę, przepełnionymi wspaniałymi akcjami i gorącą atmosferą. Dopełnieniem były spotkania naszej kadry, która rozegrała dzisiaj kolejne ważne spotkania.

Kadra U17 – mężczyźni

Nasi najmłodsi zawodnicy spotkali się dzisiaj ze Słowacją i Słowenią. W pierwszym porannym meczu kadra uległa Słowacji 5:15. Podobnie jak w dniu wczorajszym Polacy zaczęli troszkę słabiej by potem pokazać dużo solidniejszą grę.

fot. Klara Lipertova

Ze Słowenią było zupełnie inaczej. Polska była cały czas blisko nie dając rywalom ani chwili na odpoczynek. Dobra gra w obronie często kończyła się wygranymi pojedynkami w powietrzu. Naszym brakowało tylko wykończenia swoich akcji ofensywnych. Za każdym razem jednak było w obronie widać sporo serca i woli walki, która podobała się kibicom. Słowenii udało się pod koniec drugiej połowy wcisnąć dwa przelamania, dając upragnione zwycięstwo 11:8. Na duże słowa uznania zasługuje Polska kadra U17 ,która przez cały turniej zrobiła ogromny progres debiutując na imprezie takiej rangi. Jutro nasi zawodnicy rozegrają ostatni mecz na mistrzostwach o 11:15 na boisku nr 10. Rywalami będą Finowie.

Kadra U20 – mężczyźni

Nasi zawodnicy mieli dzisiaj prawdziwie emocjonujący początek dnia. Nasza kadra zagrała ćwierćfinał przeciwko Wielkiej Brytanii.

fot. Klara Lipertova

Mecz był prawdziwym widowiskiem, a zgromadzeni kibice pragnęli wygranej. Nasi weszli mocno w mecz i tak było przez większość czasu. Polacy grali dobrze i sprawiali rywalom sporo kłopotów. Zdecydowały niewymuszone błędy, które dały Anglikom parę przełamań. Do końca jednak nasi utrzymywali intensywność i męczyli przeciwników, momentami doprowadzając ich do frustracji. Mecz zakończył się wynikiem 9:15 co nie oddaje zaciętości spotkania.

W popołudniowej sesji Polska podejmowała Szwecję. Stawką meczu była szansa na grę o piąte miejsce na mistrzostwach. Nasza kadra pokazała charakter i przez 70 minut nie było wiadomo kto wygra. Mecz był bliski, co chwilę przeplatany wspaniałymi zakończeniami m.in. layout na punkt Andrzeja Zaroda. W końcówce w naszej linii wkradło się kilka błędów które zadecydowały o porażce. Trener ocenił jednak pozytywnie oba mecze, dodając że atmosfera w drużynie pomimo przegranych jest bojowa i dobra. Polska – Szwecja 11:15.

Jutro nasza kadra rozegra ostatni mecz turnieju o 7 miejsce przeciwko reprezentacji Czech. Początek o godz. 11:15.

Kadra U20 – kobiety

W naszej kobiecej drużynie jest pewna niesprawiedliwość. Dziewczyny potrafią niesamowicie grać w obronie. Są blisko, biegają wytrwale i często mają po prostu przewagę. Sytuacja jednak zmienia się gdy przechodzimy do ataku. Tam mamy za dużo prostych strat, które nie dają upragnionych punktów.

Nasze dziewczyny zaliczyły dwie porażki i jutro rozegrają ostatni mecz. W obu tych spotkaniach nasze zawodniczki grały dobrze w obronie i kiepsko w ataku. Polki powalczą o 11 miejsce z Irlandią. Początek o godzinie 11:15

Finały!

Jutro rozpoczynają się spotkania finalowe, które potrwają do soboty. W pierwszej kolejności zagrają mixty i panie.

fot. Quentin Dupre la Tour

O godzinie 15:00 na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się finały ! W mixtowej kategorii, która idzie na pierwszy ogień zobaczymy Hiszpanię i Łotwę. Po meczu na główną arenę wyjdą panie u17.

Pełna rozpiskę meczy finałowych znajdziecie pod tym linkiem.

Zobaczcie również najlepsze akcje z dnia 6!

Przypominamy, że wszystkie mecze finałowe będą dostępne na żywo na platformie fanseat.com

Written by in / 531 Views

Brak komentarzy

Włącz się do dyskusji!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *