Jaki dysk do Ultimate Frisbee?

DISCRAFT

Dysk ultimate frisbee jest dyskiem specyficznym! Najpopularniejszym dyskiem do gry jest model Ultrastar firmy Discraft o wadze 175 gram. Tym dyskiem rozgrywana jest większość zawodów w Polsce, Europie i na świecie. Jest to również oficjalny dysk Mistrzostw Świata..

W Polsce ten model najlepiej kupić przez internet lub od lokalnej drużyny, które często dystrybuują dyski z logiem drużyny albo turnieju, który organizują. Ceny dysków wahają się od 40 do 60 zł.

 

dysk ultimate frisbee
źródło: Discraft
 

EURODISC

Coraz większość popularność zdobywają dyski firmy Eurodisc, który są łatwiej dostępne u europejskiego producenta. Dyski te zostały  zaakceptowane przez Europejską Federację Ultimate i są oficjalnymi dyskami federacji. Od 2018 na Klubowych Mistrzostwach Europy Eurodisc był oficjalnym dyskiem do gry. Różni się od amerykańskiego konkurenta bardziej łagodną krawędzią, twardszym plastikiem i łatwiejszym wypłaszczaniem się w trakcie lotu. Polecamy również te dyski.

 

eurodisc - dysk ultimate frisbee
źródło: Eurodisc
ARIA DISCS

To nowa firma produkująca profesjonalne dyski do ultimate. Od roku 2017 dyski ARIA są oficjalnie zaakceptowane przez Światową Federację Latających Dysków oraz USA Ultimate. Firma prężenie się rozwija i konkuruje z Discraftem na rynku globalnym. W 2018 roku ARIA była oficjalnym dyskiem na jednym z największych turniejów w Europie – Windmill Windup. Dyski bardzo dobrze sprawdzają się na wietrze i przy dłuższych rzutach. Plastik z którego są zrobione jest również odporny na promienie słoneczne i nie nagrzewa się tak jak dyski innych firm (często skutkuje to zniekształceniem dysków).

JUŻ TERAZ MOŻESZ KUPIĆ U NAS TAKI DYSK! Nasza redakcja zamówiła dyski firmy ARIA z odświeżonym logo naszego portalu oraz z projektami drużyn KWR Knury Ultimate oraz Zawierucha Warszawa

Zawierucha dyski

Jeżeli podoba Ci się któryś z dysków, napisz do nas. Wysyłamy w ciągu 24h. 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu w którym autor porównuje wszystkie trzy dyski.


UWAGA!!! Nie polecamy zakupu dysków z supermarketów, oraz dużych sklepów sportowych. Nawet jeśli mają taką samą wagę, ich właściwości odbiegają znacząco od profesjonalnych dysków.

Chcesz kupić dysk ale nie wiesz czy jest dobry? Masz jakieś pytania odnośnie dysków? Napisz do nas!

Miłego rzucania!